شرح خبر برگشت

با حضور رئیس اتاق تعاون ایران عملیات اجرایی بزرگترین پروژه تولید مسکن کشور در بندرعباس آغاز شد

گروه خبری : خبریتاریخ انتشار : مرجع : اتاق تعاون ایران


عملیات اجرایی بزرگترین پروژه تولید مسکن در کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس اتاق تعاون ایران، استاندار هرمزگان، نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برگزار و بر استفاده از ظرفیت اتاق تعاون ایران در پروژه 10هزار واحدی بندرعباس تاکید شد.
*
عملیات اجرایی بزرگترین پروژه تولید مسکن در کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس اتاق تعاون ایران، استاندار هرمزگان، نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برگزار و بر استفاده از ظرفیت اتاق تعاون ایران در پروژه ۱۰هزار واحدی بندرعباس تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه تولید مسکن کشور در بندرعباس ابراز داشت: صنعت ساختمان نقش مهمی در اقتصاد کشورها به ویژه در کشور ما دارد.
وی با بیان اینکه صنعت ساختمان در واقع پیشران اقتصاد محسوب می شود، اظهار داشت: سایر صنایع وابسته و متصل به بخش ساختمان هستند. رئیس اتاق تعاون ایران افزود: تاکنون با انباشت تقاضا در بخش مسکن مواجه هستیم که عقب ماندگی در بخش مسکن را موجب شده است.
عبداللهی ابراز داشت: با اقدامات فعلی پاسخگو تقاضا در بخش مسکن نخواهیم بود چراکه در سال حدود یک میلیون واحد مسکونی تقاضا وجود دارد در حالیکه در سال های اخیر تولید مسکن تنها حدود یک سوم بوده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بهرحال برای جبران این عقب ماندگی نیاز به اقدامات فعالانه تر و جهادی است همانطور که در عرصه دفاع مقدس موضوع را به خوبی مدیریت کردیم و نتیجه مطلوب گرفتیم در خصوص مسکن هم باید همین طور باشد. وی گفت: وزارت مسکن به عنوان فرمانده میدان نقش تامین کننده را دارد و حاکمیت مکلف به تامین مسکن باشد.
عبداللهی ادامه داد: اینگونه اقدامات می تواند در جهت جبران عقب ماندگی و تولید مسکن موثر باشد.
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه وزیر محترم راه و شهرسازی از مدیران شاخص در حل مشکلات مردم هستند، بیان داشت: اتاق تعاون ایران نیز خود را موظف می داند در اینگونه اقدامات در کنار مسئولان کشور باشد.